وبلاگ

 • تفاوت آرد معمولی و آرد سمولینا

  تفاوت آرد معمولی و آرد سمولینا


  تفاوت آرد معمولی و آرد سمولینا

  آرد معمولی یا آرد سمولینا کدام یک برای درست کردن کیک یا پیتزا بهتر است؟ برای یافتن پاسخ این سؤال در حال حاضر انواع زیادی از آرد وجود دارد و تفاوت این آردها در دانه اولیه به‌کار رفته برای تهیه کردن آرد و مقدار ریز شدن آن است.

  تفاوت‌های آرد معمولی و آرد سمولینا

  آرد سمولینا با گندم دوروم تهیه می‌شود و آرد معمولی از گندم معمولی. گندم دوروم رنگ سفید مایل به زرد دارد. همچنین اندازه دانه‌های ریزشده‌ هرکدام از این آردها نیز تفاوتی بین آن‌ها محسوب می‎شود، به طوری که دانه‌های آرد سمولینا بزرگتر از دانه‌های آرد معمولی است. همچنین با ریزتر کردن دانه‌های این نوع آرد انواع دیگر آرد را نیز تولید می‌کنند. موادی که از آرد سمولینا درست شده‌اند نسبت به موادی که از آرد معمولی درست شده‌اند حاوی مقدار بیشتری از آهن و اسید فولیک هستند که برای سلامتی به خصوص برای زنان باردار بسیار مفید هستند. علاوه بر این، این نوع آرد حاوی مقادیر زیادی ویتامین‌های گروه B و پروتئین است و همچنین چربی، کلسترول و سدیم بسیار کمتری نسبت به آرد معمولی دارد.

  موارد استفاده آرد سمولینا

  آرد سمولینا موارد استفاده بیشتری نسبت به آرد معمولی دارد، به عنوان مثال از این آرد در تهیه غلات صبحانه، انواع پاستا، انواع دسر و نان و شیرینی‌های فانتزی استفاده می‌شود؛ درحالی که از آرد معمولی به دلیل ریزتر و نرم‌تر بودن دانه‌های آن در تهیه نان و شیرینی استفاده می‌شود. ارزش غذایی این دو نوع آرد نیز با یکدیگر مقداری تفاوت دارد، به طوری که 100 گرم از آرد سمولینا 314 کیلو‌کالری انرژی دارد و 75.5 درصد آن کربوهیدرات، 8.03 درصد آن چربی و 6.43 درصد آن پروتئین است درحالی که همین مقدار آرد معمولی دارای 340 کیلو‌کالری انرژی است و 85.6 درصد آن کربوهیدرات، 12.1 درصد آن پروتئین و 2.26 درصد آن چربی است.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید