وبلاگ

 • خانه
 • وبلاگ
 • چه زمانی بعد از آبکش کردن ماکارونی روی آن آب سرد بگیریم و چه زمانی این کار را نکنیم؟
 • چه زمانی بعد از آبکش کردن ماکارونی روی آن آب سرد بگیریم و چه زمانی این کار را نکنیم؟

  چه زمانی بعد از آبکش کردن ماکارونی روی آن آب سرد بگیریم و چه زمانی این کار را نکنیم؟


  چه زمانی بهد از آبکش کردن ماکارونی روی آن آب سرد بگیریم و چه زمانی این کار را نکنیم؟

  آبکش کردن ماکارونی از جمله مواردی است که بسیاری از افراد در مورد آن اختلاف نظر دارند. بعضی بلافاصله بعد از آبکش کردن روی پاستای خود آب خنک می‌ریزند و بعضی حتی اگر بمیرند هم این کار را نمی‌کنند.

  اما کدام روش درست است؟ هردو! اینکه بعد از آبکش کردن باید آب خنک روی پاستا بریزیم یا نه بستگی به پاستایی دارد که درست می‌کنیم.

  بعد از آبکش کردن ماکارونی سطح آن پوشیده از ذرات پودرشده پاستا می‌شود وجود این پوشش ممکن است بعضی اوقات به بهتر شدن غذا کمک کند و بعضی اوقات بهتر است تا این پوشش از بین برود. همچنین زمانی که آب خنک روی پاستای خود می‌ریزید با کاهش دمای پاستا فرایند پخت آن نیز متوقف می‌شود.

  چه زمانی بعد از خشک کردن پاستا روی آن آب خنک بریزیم؟

  برای تهیه سالاد ماکارونی

  زمانی که در حال تهیه سالاد ماکارونی هستید بهتر است تا روی پاستای خود آب خنک بریزید. این امر دو دلیل دارد. اول اینکه آب خنک ریختن روی پاستا دمای آن را پایین می‌آورد و سالاد ماکارونی به صورت سرد سرو می‌شود. دوم این که اگر این کار را نکنید پوشش باقی‌مانده روی پاستا آن را زیادی نرم می‌کند و باعث می‌شود تا رشته‌های پاستا در سالاد به یکدیگر بچسبند.

  برای تهیه پاستا یا ماکارونی

  زمانی که می‌خواهید ماکارونی درست کنید، حتماً باید ماکارونی آبکش شده خود را با آب خنک کنید. زیرا زمانی که آنها را در ظرف دیگری می‌ریزید تا به همراه مایع دیگری بپزد پوشش روی ماکارونی‌ها باعث چسبیدن آنها به یکدیگر می‌شود.

  در غیر این صورت هیچ‌وقت روی پاستای خود آب خنک نریزید. زمانی که پاستا را به همراه سس، به صورت گرم سرو می‌کنید. فقط کافی است تا آن را آبکش کنید. پوشش به وجود آمده روی پاستا نقشی حیاتی در جذب سس به پاستا بازی می‌کند.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید