وبلاگ

 • انواع پاستا - قسمت دو

  انواع پاستا - قسمت دو


  سری هفت‌تایی دوم

  سرآشپزان بین‌المللی با این ۲۱ نوع پاستا بیشتر از بقیه غذا پخته‌اند و برایشان انواع سس با مزه‌هایی از سرزمین‌ها و ذائقه‌های مختلف تهیه شده است. در «قسمت اول انواع پاستا» هفت پاستای معروف را معرفی کردیم، و حالا سری هفت‌تایی دوم:

  ۸. اسپاگتی

  این پاستا از آرد گندم تهیه شده است و به شکل لوله‌هایی بلند به طول حدودا ۲۸ سانتی‌متر و قطر ۲ میلی‌متر است. در برخی مناطق این پاستا به نام ورمیشل نیز معرفی می‌شود. این پاستا شبیه به پاستای اسپاگتینی است، با این تفاوت که پاستای اسپاگتینی کوتاه‌تر و نازک‌تر است.

  اسپاگتی - مک پاستا - ماکارونی مک

  ۹. پاستا ترینته یا رجینته

  پاستایی تخم‌مرغی با ۳ سانتی‌متر عرض و لبه‌هایی موج‌دار.

  پاستا ترینته - مک پاستا - ماکارونی مک

  ۱۰. پاستا فارفاله یا پروانه‌ای

  پاستایی تهیه شده از آرد گندم و به شکل پروانه.

  پاستا پروانه ای یا فارفاله - مک پاستا - ماکارونی مک

  ۱۱. پاستا اُرِچیته

  پاستایی است کوچک با سطحی ناهموار و تهیه شده از آرد سبوس و آب. این پاستا به شکل یک گوش کوچک است و از نواحی پاگلیا و باسیلیکا در ایتالیا آمده است.

  پاستا ارچیته - مک پاستا - ماکارونی مک

  ۱۲. پاستا ریگاتونی

  پاستایی است لوله‌ای شکل و کوچک که از آرد گندم تهیه شده است. روی سطح آن شیارهایی وجود دارد و هیچ انحنایی نیز ندارد. طول آن در انواع مختلف ۴ تا ۸ سانتی‌متر و ضخامت آن ۱/۵ سانتی‌متر است. پاستای مزانی نیز شبیه این پاستا است با این تفاوت که کمی کوچک‌تر است و سطح آن صاف است. (به طول ۶ تا ۸ سانتی‌متر و ضخامت ۵ میلی‌متر)

  پاستا ریگاتونی - مک پاستا - ماکارونی مک

  ۱۳. پاستا لاساگنه یا لازانیا

  پاستای تخم‌مرغی چهار گوشی است که ابعاد آن ۱۵ در ۵ سانتی‌متر است. برخی اوقات کمی اسفناج به خمیر آن اضافه می‌شود که در این صورت به آن لازانیای سبز گفته می‌شود. لابه‌لای این پاستاهای ورقه‌ای مواد مختلفی مثل سس گوشت، پستو، بشامل و انواع پنیر مانند پارمسان قرار می‌گیرد و در فر پخته می‌شود.

  پاستا لاساگنه یا لازانیا - مک پاستا - ماکارونی مک

  ۱۴. پاستا کانلونی

  پاستای تخم‌مرغی چهارگوشی است که ابعاد آن ۸ در ۱۲ سانتی‌متر است. مواد مختلفی را میان این پاستاها قرار می‌دهند و رول می‌کنند. نوع آمادۀ آن هم به شکل سیلندر است.

  پاستا کانلونی - مک پاستا - ماکارونی مک

  در همین رابطه بخوانید: انواع پاستا - قسمت آخر

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش وجود ندارد.

 • چه کنیم که ماکارونی بعد از طبخ خرد نشود و نرم و لطیف و بدون چسبندگی تهیه شود؟

  دقت کنید که پاستا را باید داخل آب در حال جوش بریزید.
  به آب در حال جوش کمی نمک و یک قاشق روغن اضافه کنید.
  پاستا باید به اندازه کافی در آب در حال جوش بپزد. این زمان معمولا 8 دقیقه است و روی بسته بندی پاستا درج شده است.
  ماکارونی را بلافاصله پس از آنکه درون صافی ریختید با آب سرد آبکش کنید تا لیزی آن گرفته شده و کمی هم سفت شود.

 • چرا بعد از پخت پاستا نباید روی آن آب سرد بریزیم؟

  وقتی پاستا پخت، فقط آب موجود در قابلمه را خالی کنید و هرگز روی پاستا آب نریزید! آن لایه فوق‌العاده نشاسته که روی پاستا تشکیل می‌شود، از چسبیدن سس خوشمزه شما به پاستاها جلوگیری می‌کند. فقط زمانی روی پاستای پخته آب بریزید که بخواهید از آن در یک غذای سرد استفاده کنید.

 • چه کار کنیم که پاستا حین پخت به قابلمه نچسبد؟

  برای این که پاستا به قابلمه نچسبد، به محض اضافه کردن پاستا به آب داخل قابلمه، شروع کنید به هم زدن. این کار باعث می‌شود پاستاها به هم یا به دیواره و کف قابلمه نچسبند. در طول مدت پخت هم باز گاهی پاستاها را هم بزنید.

 • چگونه پاستای مخلوط شده با سس را دوباره گرم کنیم تا مزه آن تغییر نکند؟

  یک روش جالب برای دوباره گرم کردن پاستایی که با سس مخلوط شده، استفاده از کیسه نایلونی و آب داغ است. پاستای آغشته به سس را داخل کیسه نایلونی مقاوم بریزید و مراقب باشید که در کیسه نایلونی کاملا بسته باشد. حالا مقداری آب را داخل قابلمه جوش بیاورید و کیسه نایلونی مقاوم را داخل قابلمه قرار دهید. منتظر بمانید تا پاستای شما به صورت غیرمستقیم با حرارت آب جوش گرم شود.

 • مواد معطر مانند فلفل و سیر را چگونه در پاستا بریزیم؟

  اگر در تهیه سس پاستا از موادی مثل سیر یا انواع فلفل استفاده می‌کنید، آن‌ها را مستقیم داخل قابلمه نریزید. بلکه اول آن‌ها را در روغن زیتون تفت دهید تا عطرشان آزاد شود. به این ترتیب طعم خوب این مواد در تمام غذا پخش می‌شود.

 • میزان آب مورد نیاز برای جوشاندن پاستا چقدر است؟

  به اندازه کافی آب سرد و تازه در قابلمه بریزید که وقتی پاستا شروع به پختن کرد و حجمش بیشتر شد، هنوز هم جای کافی برای آزادانه حرکت کردن در ظرف داشته باشد و بتوان آن را به راحتی هم زد. قاعده کلی این است که به ازای هر 250 گرم پاستا، 3 لیتر آب در قابلمه بریزید.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید