وبلاگ

 • طعمی که می‌چشیم: جشن مزه‌ها

  طعمی که می‌چشیم: جشن مزه‌ها


  قسمت هشت

  "بهناز جان! فردا بعدازظهر آماده باشید، میام دنبالتون بریم برج میلاد. جشن خوراکی‌هاست."
  این جمله رو گفتم و روی کاناپه‌ای که دراز کشیده بودم خوابم برد. چند وقتی می‌شد که به بچه‌ها قول داده بودم ببرمشون از بالای برج، شهر رو ببینن. خصوصا که این روزا جشن رمضان و فستیوال غذایی هم در حال برگزاریه و تو فکرم بود که یه برنامه خیلی خوب ترتیب بدم.
  پنجشنبه بعدازظهر، طبق برنامه‌ریزی رفتیم برج میلاد. دیدن شهر از اون بالا برای هر کدوم از ما حس و حال خودشو داشت. بچه‌ها با هیجان زیادی ساختمونا، خیابونا، ماشینا و هر چیزی که از اون بالا به چشمشون می‌اومد رو به هم نشون می‌دادن. گاهی وقتا هم در مورد جاهایی که به نظرشون ناآشنا می‌اومد از ما سوال می‌پرسیدن. اما این تصاویر برای من و بهناز پیام دیگه‌ای هم داشت. این‌که تو اون ارتفاع، ابهت خیلی از نگرانی‌های بزرگ ما ریخته بود و حس با هم بودن تنها چیزی بود که هنوز ارج و قرب خودشو داشت.
  از بالای برج که پایین اومدیم، رفتیم فستیوال غذایی توی طبقه اول. شرکت‌های زیادی اون‌جا غرفه داشتن؛ از صنایع تولید ماکارونی تا صنایع لبنی، کیک و شکلات، شرکت‌های تولیدکننده غذای آماده و حتی سفره‌خونه‌های سنتی و رستوران‌های زنجیره‌ای. با رد شدن از  کنار هر غرفه، مزه‌ای برای چشیدن وجود داشت؛ بستنی، نون و پنیر، انواع مربا، بیسکوییت، حتی ترشی و زیتون پرورده هم بود!
  از غرفه‌ی مک پاستا با تخفیف ویژه خرید کردیم. آلبرتو همیشه از کیفیت عالی ماکارونی مک تعریف می‌کنه. بچه‌ها هم از مک، دفترچه فانتزی و پازل کادو گرفتن. کنار این غرفه، یه سفره‌خونه سنتی بود که دکور خیلی زیبایی داشت و از مهموناش با چای، ساندویچ و آش‌رشته پذیرایی می‌کرد.
  شام رو توی فود کورت برج میلاد خوردیم. به نظر من سینی مزه‌اش برای شام گزینه خیلی خوبیه. ترکیبی از سیب زمینی سرخ شده، مرغ و کرفس با سس رژیمی، اولویه ، هات‌داگ و سالاد ماکارونی.
  گشت‌وگذار اون شب ما با رفتن به سینما میلاد تموم شد. فکر کنم اگر چه قولی که به بچه‌ها دادم چند ماه طول کشید تا عملی بشه، اما حسابی خوش گذروندن و خاطره خوبی براشون شد.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش وجود ندارد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید