وبلاگ

 • خانه
 • وبلاگ
 • دستور پخت پاستا پنه با پنیر ریکوتا و نخود فرنگی
 • دستور پخت پاستا پنه با پنیر ریکوتا و نخود فرنگی

  دستور پخت پاستا پنه با پنیر ریکوتا و نخود فرنگی


  دستور پخت پاستا پنه با پنیر ریکوتا و نخود فرنگی

  نخود ‌فرنگی منبع غنی ویتامین K1، فولیک اسید (ویتامین B9) و ویتامین B6 است. نخود فرنگی به دلیل وجود ویتامین K1 برای استخوان‌ها مفید است. همچنین نخود فرنگی به دلیل داشتن فولیک اسید و ویتامین B6 ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهد. علاوه بر این نخود فرهنگی منبع خوبی برای آهن گیاهی است. از این رو پاستا پنه با پنیر ریکوتا و نخود فرنگی یک غذای گیاهی سالم است که سرشار از پروتئین، فیبر و ویتامین است.

  در ادامه مواد لازم برای پخت پاستا پنه با پنیر ریکوتا و نخود فرنگی برای چهار نفر را آورده‌ایم:

  نمک و فلفل

  یک پیمانه نخود فرنگی یخ زده

  450 گرم پاستا پنه

  یک پیمانه پنیر ریکوتا (ترجیحاً تازه)

  1 قاشق غذاخوری کره نرم شده

  1 پیمانه پنیر پارمزان تازه و رنده شده

   

  مراحل پخت پاستا پنه با پنیر ریکوتا و نخود فرنگی

  مرحله اول. مقدار زیادی آب در یک ظرف بزرگ بخوشانید و به آن نمک بزنید. نخود فرنگی را در یک ظرف دیگر بریزید و به ظرف آب اضافه کنید و بگذارید به جوش بیاید. بگذارید نخود فرنگی 3 دقیقه در آب بپزد تا نرم شود. سپس نخود فرنگی را با آب سرد آبکش کنید و کنار بگذارید.

  مرحله دوم. پاستا را در ظرف بزرگ بپزید. در حین پختن پاستا، پنیر ریکوتا، کره و نصف پنیر پارمزان را در یک کاسه با هم ترکیب کنید. وقتی که پاستا تقریباً پخته شده است حدود یک پیمانه از آب جوش پاستا کم کنید و از آن برای تبدیل ترکیب پنیر ریکوتا به سس پاستا استفاده کنید.

  مرحله سوم. پاستا را با ترکیب پنیر ریکوتا و نخود فرنگی ترکیب کنید. نمک و فلفل به غذا بپاشید. اگر حس می‌کنید ترکیب کمی آب نیاز دارد می‌توانید باقیمانده آبی که از روی پاستا برداشتید به آن اضافه کنید. پاستا پنه با پنیر ریکوتا و نخود فرنگی را به همراه باقیمانده پنیر پارمزان سرو کنید.

   

   

   

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید