وبلاگ

 • خانه
 • وبلاگ
 • دستور پخت پاستا با سس کدو تنبل و خامه با پاپریکای دودی
 • دستور پخت پاستا با سس کدو تنبل و خامه با پاپریکای دودی

  دستور پخت پاستا با سس کدو تنبل و خامه با پاپریکای دودی


  دستور پخت پاستا با سس کدو تنبل و خامه با پاپریکای دودی

  پاپریکای دودی طعمی گرم و دودی‌ به این پاستای ساده، غنی و خامه‌ای می‌دهد. سس این پاستا نیز سسی غلیظ و بسیار پرطعم و خوشمزه است و داشتن دو طعم خامه‌ای و دودی در یک پاستا، باعث خاص بودن این پاستا می‌شود. همچنین این پاستا دارای مقدار زیادی پنیر نیز هست که یاعث سنگین‌تر شدن و خوش‌طعم شدن آن نیز می‌شود. علاوه بر آن می‌توانید سینه مرغ را به این پاستا اضافه کنید تا افرادی که مقداری به گوشت علاقه دارند را نیز خوش‌حال نگهدارید. این غذای خوشمزه ظرف مدتی کمتر از سی دقیقه آماده می‌شود. این امر باعث شده این غذا گزینه‌ای مناسب برای شب‌هایی که مهمان دارید و زمان کافی برای پخت غذا ندارید باشد.

  مواد اولیه لازم برای پخت پاستا با سس کدو تنبل و خامه با پاپریکای دودی

  500 گرم پاستای پنه

  مقداری نمک

  500 گرم پوره کدو تنبل

  4/3 فنجان خامه غلیظ

  یک و نیم قاشق غذاخوری پاپریکای شیرین و دودی

  یک چهارم قاشق غذاخوری فلفل سیاه به علاوه مقداری برای زمان سرو

  یک چهرم فنجان جعفری خرد شده به غلاوه مقداری برای زمان سرو

  مراحل پخت پاستا با سس کدو تنبل و خامه با پاپریکای دودی

  مرحله اول: پاستا را در ظرف بزرگی، حاوی آب و نمک بپزید تا کاملا نرم شوند. سپس پاستا را به ظرف بزرگ دیگری انتقال دهید و یک فنجان از آب و نمک آن را نگه‌دارید.

  مرحله دوم: پوره کدو را به همراه خامه، پاپریکا، نمک و فلفل در ماهیتابه‌ای بزرگ روی شعله متوسط بپزید و مرتباً آن را به هم بزنید تا کاملاً یکنواخت و گرم شوند که حدوداً 3 دقیقه طول خواهد کشید.

  مرحله سوم: سه چهارم آبی را که در آن پاستای خود را پختید به ترکیب کدو تنبل اضافه کنید و به هم بزنید. سپس جعفری را به ترکیب خود اضافه کنید و در صورت نیاز سس خود را با باقی‌مانده آب پاستا رقیق‌تر کنید.

  مرحله چهارم: بعد از یک دقیقه ترکیب را به ظرف سرو غذا انتفال دهید و آن را با اضافه کردن فلفل سیاه و جعفری تزئین و آماده سرو کنید.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید