وبلاگ

 • طعمی که می‌چشیم: دعوت به ایتالیا!

  طعمی که می‌چشیم: دعوت به ایتالیا!


  قسمت شش

  آلبرتو بعضی وقتا از کلماتی استفاده می‌کنه که ذهن آدم رو برای مدت‌ها مشغول نگه می‌داره؛ مثل «پاستای جادویی» یا همین دعوت از ما برای رفتن به ایتالیا. تقریبا دو روز طول کشید تا بفهمیم منظورش از دعوت ما به ایتالیا، دعوت ما به رستورانی بود که سرآشپزشه. البته اولش بابا و مامان قبول نمی‌کردن، ولی آلبرتو اصرار داشت که حتما ما رو یه افطاری وعده بگیره. خلاصه با کلی اصرار و تعارف، جمعه شب راهی ایتالیا شدیم!
  نمای بیرونی رستوران از سنگ و آجرهای قدیمی بود که حال و هوای یه ساختمون کلاسیک رو منتقل می‌کرد. به محض ورود به داخل رستوران صدای پیانو و آواز ایتالیایی دلنشینی شنیده می‌شد. دکور داخل رستوران بیشتر از چوب بود. دیوارها تا نیمه با چوب به رنگ قهوه‌ای سوخته پوشیده شده بودن. نیمه بالایی دیوارها هم پر بود از قاب عکس‌های کوچک و بزرگی از مناظر طبیعی و شهرهای دیدنی ایتالیا. کف رستوران با کف‌پوش چوبی پوشیده شده بود و وقتی روی این کفپوش راه می‌رفتی صدای جیرجیرش رو می‌شنیدی. میز و صندلی‌ها هم کاملا چوبی بودن. با دو تا رومیزی؛ یکی بلند و زرشکی و یه رومیزی کوتاه و سفید. روی هر میز یه شمعدونی نقره‌ای بود که با نشستن مهمون‌ها پشت میز، یکی از پیش‌خدمتا می‌اومد و شمع اون میز رو روشن می‌کرد. 
  میز ما قبل از ورودمون چیده و آماده شده بود: زولبیا و بامیه، نون و پنیر و سبزی، خرما و کمی بعد از ورود ما چای. یک میز کاملا ایرانی که باعث تعجب مهمونای اروپایی رستوران شده بود. بعد از چند دقیقه آلبرتو به دیدن ما اومد و با حالت تمام ایتالیایی به ما خوش آمد گفت: بِن ونوتــــی! آلبرتو برای پیش‌غذا «سوپ ستاره‌ای» یا همون «دستیلینه» پخته بود. برای شام هم غذایی آماده کرده بود که خیلی خوشمزه و شبیه کوفته خودمون بود. آخرشم نتونستم اسمش رو حفظ کنم. 
  شب خیلی به یاد موندنی و خاطره‌انگیزی شد. آلبرتو سر میز از ما دعوت کرد که برای تعطیلات کریسمس با اون و خانواده‌ش به «تورین» بریم. من هم مثل دوران بچگیم زودتر از بقیه قبول کردم :)

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش وجود ندارد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

۱
نظر ثبت شده است نظر دهید
 • Gravatar image
  عاشق غذا
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۶

  آدرس بده منم برم

  1 پاسخ
نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید