وبلاگ

 • سرآشپز نیک استلینو

  سرآشپز نیک استلینو


  از پالرموی ایتالیا

  نیک در پالرموی ایتالیا به دنیا آمد و بزرگ شد. شهری پر از موسیقی و فرهنگ و آداب غذایی سنتی ایتالیایی. او کنار اعضای خانواده‌اش زندگی خوبی را می‌گذراند ولی از همان کودکی هم خیلی دوست داشت به آمریکا برود. بالاخره در سال 1975 و وقتی 17 ساله بود به این هدف رسید. اگرچه رویای او چالش‌های زیادی همراه داشت اما نیک همیشه عاشق چالش و مبارزه بود. او بسیار تلاش می‌کرد و تا اواخر دهۀ 80 میلادی در زمینۀ شغلی‌اش موفقیت‌های زیادی کسب کرد. فکر می‌کنید کارش در آن دوره آشپزی بود؟ اشتباه می‌کنید. نیک در آن سالها در بازار بورس و سهام یک واسطه بازرگانی بود. 

  نیک شغل پرسودی پیدا کرده بود، اما خیلی زود فهمید که چیزی کم دارد. او از سرزمینی آمده بود که در آن غذا، عشق و خانواده پیوند نزدیکی با هم داشتند و از سنین پایین هم علاقه و اشتیاق زیادی به آشپزی پیدا کرده بود. به همین خاطر تصمیم گرفت حرفۀ آشپزی را دنبال کند با این باور که «اگر کاری که عاشقش هستید را انجام دهید و خودتان را وقف این کار کنید، قطعاً موفق خواهید شد.» 

  بدون اینکه تجربه‌ای رسمی در این زمینه داشته باشد، به نیک گفته شد که نمی‌تواند به عنوان یک سرآشپز مشغول به کار شود. اما او که هیچ جور نمی‌خواست از این شغل دور بماند، تصمیم گرفت هر طور شده خودش را به کار در رستوران‌ها نزدیک کند: با پذیرفتن شغل ظرفشویی در یک رستوران. در همان سالها او توانست نزدیک بهترین سرآشپزها باشد و خیلی چیزها از آنها یاد بگیرد. او دلش می‌خواست اشتیاقش را با دیگران هم قسمت کند و فکر کرد که برنامه‌های آشپزی تلویزیونی می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند. 

  همان نیرو و شوری که نیک را از پالرمو به آمریکا کشانده بود، باعث شد او خیلی زود با شرکت‌های مختلف تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی تماس بگیرد. او کاملاً مصمم بود که بتواند یک برنامۀ تلویزیونی جدید هم به خودش اختصاص بدهد. این همه شوق و پشتکار، آخر باعث شد به کاری بپردازد که شاید خیلی بهتر از انتظاراتش هم بود. او حالا چندین برنامۀ تلویزیونی دارد و 10 کتاب آشپزی هم منتشر کرده است. برنامه‌های آشپزی‌اش در سراسر ایالات متحده و بعد هم در آمریکای لاتین پخش می‌شوند. او حالا یک شرکت بازاریابی و تهیه‌کنندگی تلویزیونی هم به نام خودش دارد و حامی برنامه‌های صلیب سرخ هم هست و برای این سازمان کمک‌های مالی جمع‌آوری می‌کند. خلاصه که امروز با گذشت 20 سال از اولین حضور تلویزیونی‌اش، شاید به بیشتر آرزوهایش رسیده باشد. 

  دستور پاستا با میگو و زوکینی و زعفران به روش نیک استلینو را بخوانید. 

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش وجود ندارد.

 • چه کنیم که ماکارونی بعد از طبخ خرد نشود و نرم و لطیف و بدون چسبندگی تهیه شود؟

  دقت کنید که پاستا را باید داخل آب در حال جوش بریزید.
  به آب در حال جوش کمی نمک و یک قاشق روغن اضافه کنید.
  پاستا باید به اندازه کافی در آب در حال جوش بپزد. این زمان معمولا 8 دقیقه است و روی بسته بندی پاستا درج شده است.
  ماکارونی را بلافاصله پس از آنکه درون صافی ریختید با آب سرد آبکش کنید تا لیزی آن گرفته شده و کمی هم سفت شود.

 • چرا بعد از پخت پاستا نباید روی آن آب سرد بریزیم؟

  وقتی پاستا پخت، فقط آب موجود در قابلمه را خالی کنید و هرگز روی پاستا آب نریزید! آن لایه فوق‌العاده نشاسته که روی پاستا تشکیل می‌شود، از چسبیدن سس خوشمزه شما به پاستاها جلوگیری می‌کند. فقط زمانی روی پاستای پخته آب بریزید که بخواهید از آن در یک غذای سرد استفاده کنید.

 • چه کار کنیم که پاستا حین پخت به قابلمه نچسبد؟

  برای این که پاستا به قابلمه نچسبد، به محض اضافه کردن پاستا به آب داخل قابلمه، شروع کنید به هم زدن. این کار باعث می‌شود پاستاها به هم یا به دیواره و کف قابلمه نچسبند. در طول مدت پخت هم باز گاهی پاستاها را هم بزنید.

 • چگونه پاستای مخلوط شده با سس را دوباره گرم کنیم تا مزه آن تغییر نکند؟

  یک روش جالب برای دوباره گرم کردن پاستایی که با سس مخلوط شده، استفاده از کیسه نایلونی و آب داغ است. پاستای آغشته به سس را داخل کیسه نایلونی مقاوم بریزید و مراقب باشید که در کیسه نایلونی کاملا بسته باشد. حالا مقداری آب را داخل قابلمه جوش بیاورید و کیسه نایلونی مقاوم را داخل قابلمه قرار دهید. منتظر بمانید تا پاستای شما به صورت غیرمستقیم با حرارت آب جوش گرم شود.

 • مواد معطر مانند فلفل و سیر را چگونه در پاستا بریزیم؟

  اگر در تهیه سس پاستا از موادی مثل سیر یا انواع فلفل استفاده می‌کنید، آن‌ها را مستقیم داخل قابلمه نریزید. بلکه اول آن‌ها را در روغن زیتون تفت دهید تا عطرشان آزاد شود. به این ترتیب طعم خوب این مواد در تمام غذا پخش می‌شود.

 • میزان آب مورد نیاز برای جوشاندن پاستا چقدر است؟

  به اندازه کافی آب سرد و تازه در قابلمه بریزید که وقتی پاستا شروع به پختن کرد و حجمش بیشتر شد، هنوز هم جای کافی برای آزادانه حرکت کردن در ظرف داشته باشد و بتوان آن را به راحتی هم زد. قاعده کلی این است که به ازای هر 250 گرم پاستا، 3 لیتر آب در قابلمه بریزید.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید