وبلاگ

 • سرآشپز پاول بارتولوتا

  سرآشپز پاول بارتولوتا


  ذائقه آمریکایی مهارت ایتالیایی

  پاول بارتولوتا در 8 ژوئن 1961 در ویسکانسین ایالات متحده به دنیا آمد. پدر پاول اصالت ایتالیایی دارد و مادر او اتریشی است. پاول از سن 15 سالگی شروع به کار در آشپزخانه کرد. در سال 1980 و بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشکده فنی میلواکی به نیویورک سفر کرد و با "تونی می"، صاحب "رینبو روم" آشنا شد. به کمک می، بارتولوتا به ایتالیا سفر کرد تا در یک دوره 7 ساله، آشپزی اروپایی را فرا بگیرد. در این مدت، با سرآشپزهای بسیاری مثل "آنجلو پاراکوچی"، "والنتینو مارکاتیلی" و "راجر ورج" آموزش دید.

   پس از این دوره و در سال 1988 بپاول دوباره به نیویورک برگشت و در دو رستوران "سن دومنیکو" و "پالیو" برای تونی می شروع به کار کرد. در آن دوران رستوران سن دومنیکو یکی از 50 رستوران برتر ایالات متحده بود.

  در سال 1991 پاول از رستوران‌های تونی می جدا شد و پس از آَشپزی در شهرهای دیگری مانند شیکاگو و میلواکی، در 2004 به لاس وگاس رفت تا در رستوران "بارتولوتا رستورانته دی ماره" حرفه خود را ادامه دهد. پاول تا 18 اکتبر 2015 در رستوران وین لاس وگاس به رویای خود مشغول بود.

  پاول بیشتر برای تخصصش در پخت غذاهای دریایی مدیترانه‌ای شهرت دارد و طی سال‌ها تلاش، توانسته جوایز زیادی را کسب کند. برای مثال، در سال‌های 1994 (رستوران اسپیاگیا) و 2009 (رستوران وین لاس وگاس) دو بار برنده جایزه "جیمز بیرد فاندیشن" به عنوان بهترین سرآشپز شد.

  برنامه‌های تلویزیونی بسیاری هم میزبان پاول بودند. برای مثال در تلویزیون ایالات متحده، در برنامه زنده جیمی کیمل به طور زنده آشپزی می‌کرد. یا در ریالیتی شو برترین سرآشپز "براوو" به عنوان داور میزبان حضور داشت. علاوه بر این، در تلویزیون‌های فرانسه و ایتالیا هم آموزش آشپزی می‌داد.

  یکی از سس‌های مخصوص پاول، سس "سالسا پالرمیتانا" است که شهرت زیادی را نصیب این سرآشپز کرد.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود
 • مواد معطر مانند فلفل و سیر را چگونه در پاستا بریزیم؟

  اگر در تهیه سس پاستا از موادی مثل سیر یا انواع فلفل استفاده می‌کنید، آن‌ها را مستقیم داخل قابلمه نریزید. بلکه اول آن‌ها را در روغن زیتون تفت دهید تا عطرشان آزاد شود. به این ترتیب طعم خوب این مواد در تمام غذا پخش می‌شود.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید