وبلاگ

 • طعمی که می‌چشیم: صبا

  طعمی که می‌چشیم: صبا


  قسمت ده

  - سحر نیکزاد؟
  + حاضر

  - مریم کشاورز؟
  +حاضر استاد

  - صبا مهاجری؟
  - مهاجری؟
  - این جلسه هم نیومده؟ هر کس دیدش، بهش بگه سه جلسه غیبتش تموم شده. بره حذف کنه.

  ...

  «صبا مهاجری» باجناق خوش‌رو، خانواده‌دوست و موفق من که هفته‌ی قبل به همراه خانومش و بعد از چند سال دوری به ایران اومد، به خاطر اسمش ماجراهایی رو تجربه کرده که با هر بار شنیدنش اشکمون از خنده در میاد. مثلاً همین داستان ورود اشتباهی اسم صبا به لیست تربیت‌بدنی خواهران و این‌که استاد هر هفته پیغام می‌داده به مهاجری بگید بره حذف کنه. یا ماجرای پاسخنامه کنکور، که خانومش تو مهمونی هفته‌ی قبل داستان رو این‌طور تعریف کرد:


  "صبح کنکور صبا اومد دنبالم و با هم رفتیم تا حوزه‌ی خواهران. اون موقع نامزد بودیم و هردومون هم قصد ادامه تحصیل داشتیم. از هم که جدا شدیم، من نیم ساعتی تو محوطه با دوستانم صحبت کردم و بعد رفتم تو سالن چشمم رو بستم و شروع کردم به دعا کردن. در همین حین صدای صحبت بلندبلند دو تا آقا از اون سمت سالن به گوش می‌رسید که داشتن در مورد سالاد ماکارونی بحث می‌کردن! با حالت اعتراض چشمم رو باز کردم و دیدم که یکی از اون دو نفر مأمور انتظامات سالن هست و اون یکی هم صبا! بله، پاسخنامه صبا اشتباهی فرستاده شده بود حوزه خواهران. صبا که همین‌جوری استرس کنکور داشت، در حال اعتراض بود و مأمور آزمون هم بهش می‌گفت آقا برو اسمت رو عوض کن. اسم شما مثل این می‌مونه که آدم سالاد ماکارونی رو با رب‌گوجه درست کنه! صبا هم حرص و جوش می‌خورد که این چه حرفیه آخه؟ مگه من به اسم شما کار دارم؟
  خلاصه بعد از ده دقیقه جروبحث، بالاخره سرپرست آزمون اومد و به صبا گفت الآن دیگه وقت نمی‌شه پاسخنامه رو بفرستیم حوزه برادران. شما بیا تو این آبدارخونه بشین و آزمون بده. اینو که گفت سالن از خنده منفجر شد! رفتم جلو و سعی کردم کمی صبا رو آروم کنم تا بتونه آزمونش رو بده. چون می‌دونستم که برای موفقیت تو اون آزمون خیلی زحمت کشیده بود. خدا رو شکر هردومون قبول شدیم و بعد هم تصمیم گرفتیم قبولی‌مون رو جشن بگیریم. به پیشنهاد صبا تو جشنمون سالاد ماکارونی هم درست کردیم و البته تمام مدت هم یاد مأمور انتظامات کنکور بودیم."

  سالاد ماکارونی

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید