وبلاگ

 • سرآشپز لیدیا باستیانیچ

  سرآشپز لیدیا باستیانیچ


  یک آمریکایی با دستپخت ایتالیایی

  لیدیا باستیانیچ مجری مهربان و دوست‌داشتنی برنامه‌های آشپزی یک سرآشپز سوپراستار آمریکایی است که در پختن غذاهای ایتالیایی تخصص دارد و تمام رستوران‌هایش در آمریکا را به شیوه‌ای ایتالیایی اداره می‌کند. از سال 1998 لیدیا شوی تلویزیونی آشپزی را در تلویزیون آمریکا اجرا کرده است. لیدیا اعتقاد دارد که موقع پخت پاستا چیزی که بیشتر همه اهمیت دارد خرید مواد تازه و استفاده از این مواد به بهترین شکل ممکن است. لیدیا همیشه پاستا را با سبزیجات و پروتئین همراه می‌کند. 

   

  دستور پخت اسپاگتی با میگو و سس گوجه‌فرنگی به شیوۀ لیدیا باستیانیچ

   

  دستور پخت اسپاگتی با میگو و سس گوجه‌فرنگی

   

  مواد لازم:
  نخود فرنگی
  کلم بروکلی
  گوجه‌فرنگی تازه
  میگو
  فلفل، نمک، زردچوبه به میزان دلخواه
  اسپاگتی یک بسته
  کمی روغن

  طرزتهیه:


  اسپاگتی را در آب جوش و نمک بپزید. میگوها را با کمی روغن، زردچوبه، فلفل و گوجۀ ریز شده بپزید. به آن نخودفرنگی و کلم بروکلی اضافه کنید و بگذارید کمی با هم بپزند. اسپاگتی را بعد از اینکه نرم شده آب بکشید و با هم مخلوط کنید.

   

  دستورپخت پاستای بهاری برای 6 تا 8 نفر

      لازم نیست برای پخت این پاستا تا بهار صبر کنیم! همۀ مواد اولیه‌اش معمولاً در یخچال و آشپزخانۀ خودتان پیدا می‌شود: سبزیجاتی مثل کلم سفید و بروکلی و گوجه‌فرنگی، قارچ، دارچین، و کنسرو نخودفرنگی، روغن زیتون، 2 حبه سیر، اسپاگتی، نصف فنجان پنیر پارمیجانو. 
   
  برای پخت پاستا بگذارید تا آب جوش بیاید عصارۀ سبزیجات را به همین آب  اضافه کنید و پاستا را در آن بپزید و وقتی پخت آب بکشید ولی آب آن را دور نریزید. (البته لیدیا توصیه می‌کند وقتی پاستا را آب کشیدید آن را در ظرف آب یخ بریزید و خنکش کنید و بعد آبکشی کنید)

  برای پختن سس پاستای‌تان در ماهی‌تابه‌ای که روغن زیتون ریخته‌اید پیاز خرد شده و سیر له شده بریزید دو دقیقه روی شعلۀ ملایم بپزید تا رنگ پیازها عوض شود. گوجه‌فرنگی رنده شده و آبی که پاستا را در آن جوشانده‌اید را به ماهی‌تابه اضافه کنید و بگذارید کمی این مواد با هم بجوشند.حالا نخودفرنگی و کلم‌ها را هم به این سس اضافه کنید.

  پاستا را به ظرف سس در حال پخت اضافه کنید و بگذارید کمی با هم بپزند و دست آخر، موقع سرو روی آن پنیر پارمیجانو بریزید.

   

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید