وبلاگ

 • طعمی که می‌چشیم: مهمان

  طعمی که می‌چشیم: مهمان


  قسمت نه

  هفته‌ی پیش خواهر بهناز به همراه همسرش بعد از چند سال دوری، برای تعطیلات تابستون اومدن ایران. دوقلوها از اینکه برای اولین بار خاله و شوهرخاله‌شون رو می‌دیدن حسابی ذوق زده شده بودن. خود بهناز با وجود اینکه هر روز چت و گفتگوی تصویری‌اش با خواهرجونش برقرار بود، ولی طوری برای دیدن خواهرش شوق داشت که من متقاعد شدم تکنولوژی هر قدر هم پییشرفت کنه، جای خالی یک سری چیزها تو زندگی رو پر نخواهد کرد.

  با توجه به تعطیلات عید فطر تصمیم گرفتیم مهمونهامون رو یه سفر سه چهار روزه ببریم شمال. بعد از جمع و جور کردن وسایل، به امید اینکه تا شب برسیم راه افتادیم، غافل از اینکه تا شب نهایت پنج کیلومتر هم از تهران دور نشدیم! بله، ترافیک بی‌سابقه اونچنان ما رو گرفتار خودش کرد که من پیشنهاد دادم بهتره برگردیم وگرنه تمام تعطیلات رو در ترافیک خواهیم بود. بقیه هم که انگار حرف دلشون رو از زبون من شنیده باشن، فورا استقبال کردن.

  در راه برگشت به تهران، دوقلوها شروع کردن به اصرار که بریم برج میلاد. وقتی هم بهشون می‌گفتم که شما هفته پیش اونجا بودین، جواب می‌دادن: با خاله نرفتیم که! اصرار بچه‌ها و حمایت خاله شون کارساز شد و ما رو راهی برج میلاد کرد. اتفاقا روزهای آخر جشنواره خوراکی‌ها شور و هیجان بیشتری نسبت به روزهای قبل داشت. مخصوصا مک پاستا که عطر و بوی وسوسه‌انگیزی از غرفه‌ش به مشام می رسید. ظرف‌های کوچیک ماکارونی با سس مخصوص، پخته شده توسط سرآشپز برای تست چیده شده بود. واقعا ماکارونی خوشمزه‌ای درست کرده بودن. طوری که آدم هوس می‌کرد یه بار دیگه تو صف بایسته و این طعم مطبوع رو تجربه کنه.

  اون شب همه جمع شدیم خونه‌ی مادر بهناز تا به رسم قدیم دور هم بشینیم. این جور مهمونی‌ها برای هر ایرانی حس و حالی داره که انگار هیچ تفریح دیگه‌ای تو دنیا نمی‌تونه جبرانش کنه. تو اون شب نشینی مثل سابق شروع کردیم به صحبت در مورد خودمون، زندگی و خاطرات گذشته و البته خاطرات «صبا» شوهر خواهر بهناز مثل همیشه شد نقل مجلس ما. ماجراهایی که این آقای صبا (!) به خاطر اسمش تجربه کرده اونقدر برای ما شیرین هستن که با هر بار شنیدنش از شدت خنده اشکمون در میاد. ماجراهایی که تعریف کردنش خودش یه داستان جدا می‌طلبه!

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش وجود ندارد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید