وبلاگ

 • موسیمو بوتورا

  موسیمو بوتورا


  احیای غرور ملی ایتالیا با پاستا

   
  «به سمت جلو خیز بردارید و محکم به دیوار بخورید، بعد سه قدم بروید عقب و دوباره همه چیز را بهتر تعریف کنید».
  این اعتقاد موسیمو بوتورا سرآشپز آوانگارد ایتالیایی است که آشپزی را بچگی‌ و در آشپزخانه کنار خاله و مادربزرگش یاد گرفته است. بوتورا به دلیل اینکه همۀ مرزها و سنت‌های قدیمی آشپزی را شکست و قوانین جدید خودش را نوشتحالا به عنوان آشپزی آوانگارد شناخته شده که غذاهای قدیمی و طعم‌های کلاسیک را با بیشترین خلاقیت و نوآوری دوباره تولید می‌کند و رستورانش بارها از تمام دنیا جایزه دریافت کرده است. به اعتقاد بوتورا یک کاسه پاستا قدرت این را دارد که با احیای فرهنگ ایتالیایی غرور ملی را به مردم ایتالیا برگرداند. سال 2013، بوتورا سفیر غذا در ایالات متحدۀ آمریکا شد و سال 2014 اولین رستوران خارج از ایتالیای خود را در کشور ترکیه باز کرد.
  بوتورا همیشه آرزو داشته که روزی ریزوتو، غذای سنتی ایتالیا، را طوری بپزد که وقتی مردم وقتی آن را می‌خورند بگویند: هوووووووم این از ریزوتوی مامان‌بزرگم هم خوشمزه‌تر است.


  ریزوتو چیست؟ 
  ریزوتو یک غذای سنتی ایتالیاست و در واقع رایج‌ترین شیوۀ پخت برنج در ایتالیا به حساب می‌آید. امروزه در آشپزی مدرن ریزوتو را با پاستا نیز تهیه می‌کنند اما ریزوتوی سنتی ایتالیا با برنج درست می‌شود. برای تهیۀ ریزوتو با پاستا می‌توانید در دستورپخت زیر پاستا را جایگزین برنج کنید.

  ریزوتو غذای سنتی مردم ایتالیا


  دستور پخت ریزوتوی ویژۀ بوتورا


  مواد اصلی ریزوتو عبارتند از برنج، آب، پنیر پارمیزان، عصارۀ مرغ، گوشت یا سبزیجات، سیر
  می‌توانید به سلیقۀ خودتان به آن فیلۀ مرغ، میگو گوشت، قارچ، فلفل و سبزیجات معطر اضافه کنید.
  ابتدا پنیر پارمیزان را به آرامی در آب بجوشانید وقتی پنیر ریش‌ریش شد آن را در دمان اتاق خنک کنید و بعد دوباره آن را بجوشانید. بعد آن را هشت ساعت در یخچال قرار بدهید تا به سه لایۀ مجزا تقسیم بشود: ذرات جامد پروتئین در پایین، لایۀ ضخیم آب‌پنیر در وسط و خامۀ پارمیزان در سطح. خامۀ ریزوتو را به نرمی بردارید و کنار بگذارید تا در انتها برای تزئین به غذا اضافه کنید. این خامه ریزوتو را از افزودن نمک بی‌نیاز می‌کند. 
   یادتان باشد که برای پخت ریزوتو برای چهار نفر باید شش فنجان آب‌پنیر داشته باشیم و یک سوم فنجان خامۀ پنیر پارمیزان.
  آب‌پنیر را در ماهیتابه گرم کنید و بعد آن را کنار بگذارید. بعد کره را گرم کنید و به آن موسیر یا سیر اضافه کنید و خوب بپزید. برنج نیم‌پخته را به این مخلوط اضافه کنید و بگذارید تا دو دقیقه بپزد. حالا به مرور آب پنیر و عصارۀ سبزیجات، گوشت، یا مرغ را اضافه کنید و تا بیست دقیقه پیوسته آن را هم بزنید تا برنج خامه‌ای شکل بشود. اگر می‌خواهید ریزوتو مرغ، گوشت یا میگو داشته باشد حالا نوبت اضافه کردن آن‌هاست. 
  در انتها خامۀ پنیر پارمیزان را روی ریزوتو بگذارید و به آن فلفل بزنید و با برگ‌های جعفری تزئین کنید.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید