وبلاگ

 • نگهداری ماکارونی در یخچال و فریزر

  نگهداری ماکارونی در یخچال و فریزر


  نگهداری ماکارونی در یخچال و فریزر

  همیشه ممکن است کمی از غذای پخته شده باقی بماند، به همین دلیل دانستن روش نگهداری غذای پخته شده از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این مقاله می‌خواهیم به روش‌های نگهداری ماکارونی در یخچال و فریزر بپردازیم. اگر ماکارونی پخته شده را به حال خود رها کنیم بعد از مدتی حالت چسبناکی پیدا می‌کند که باعث می‌شود ماکارونی‌ها به یکدیگر بچسبند. سؤال اینجاست که آیا روشی برای نگهداری ماکارونی پخته وجود دارد که بتوانیم مجدداً از آن استفاده کنیم؟

  بله، روش‌هایی وجود دارند که می‌توان ماکارونی پخته شده را برای استفاده در آینده ذخیره کرد و این روش‌ها برای تمام انواع پاستا استفاده می‌شوند؛ از پاستای پنه گرفته تا اسپاگتی. نگهداری ماکارونی در یخچال چه بدون سس و چه با سس می‌تواند به آماده کردن یک غذای فوری در آینده کمک کند.

  نگهداری ماکارونی در یخچال

  یکی از مهمترین فاکتورها در نگهداری ماکارونی پخته شده این است که به سرغت آن را بسته‌بندی کنید، زیرا زمانی که ماکارونی پخته شده به مدت بیشتر از دو ساعت در هوای آزاد باشد، حالت چسبناک پیدا می‌کنند. چیزی که نیاز دارید یک ظرف درب‌دار که درب آن محکم بسته شود و مقداری روغن یا کره.

  ماکارونی پخته شده را در ظرف قرار دهید و مقداری روغن یا کره به آن اضافه کنید و آن را به هم بزنید تا در حد ممکن آغشته به روغن شود. نوع روغنی که استفاده می‌کنید به شما بستگی دارد؛ اگر بخواهید می‌توانید از روغن زیتون استفاده کنید. یک یا دو قاشق چای‌خوری روغن کافی است. هدف این است که از چسبیدن ماکارونی‌ها به یکدیگر جلوگیری کنیم.

  اگر ماکارونی هنوز گرم است اجازه دهید تا خنک شود و بعد از آن درب ظرف را ببندید. همچنین توصیه می‌کنیم تا ظرفی که استفاده می‌کنید کوچکترین ظرف ممکن باشد و درب آن محکم بسته شود، زیرا وجود جریان هوا و آب در ماکارونی بهترین محیط را برای رشد باکتری‌ها فراهم می‌کند.

  مدت زمان پیشنهادشده برای نگهداری ماکارونی در یخچال 3 تا 5 روز است و بعد از آن ماکارونی طعم خود را از دست می‌دهد و احتمال رشد باکتری در آن افزایش پیدا می‌کند.

  نگهداری ماکارونی در فریزر

  اگر می‌خواهید ماکارونی را برای زمان طولانی‌تری نگه دارید می‌توانید مانند روش قبلی به آن مقداری روغن اضافه کنید و آن را در فریزر نگهداری کنید. با این کار می‌توانید ماکارونی را تا مدت 3 ماه در فریزر نگهداری کنید؛ اما برای پیشگیری از دست رفتن طعم آن پیشنهاد می‌کنیم تا قبل از 2 ماه آن را مصرف کنید. همچنین برای حفظ تازگی نگهداری ماکارونی در یخچال را پیشنهاد می‌کنیم.

  نگهداری ماکارونی با سس

  می‌توانید ماکارونی و سس آن را به صورت جداگانه نگهداری کنید یا آن‌ها را ترکیب کرده و در یخچال یا فریزر نگهداری دهید. اگر ماکراونی و سس را به صورت جداگانه نگهداری کنید می‌توانید از ماکارونی آن برای تهیه غذای دیگری استفاده کنید. اما اگر آن‌ها را با هم ترکیب کنید بعد از مدتی سس کاملاً جذب ماکارونی می‌شود و پاستای خوشمزه‌تری خواهید داشت اما اگر مدت زیادی آن را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید پاستای آن بسیار نرم و پوک می‌شود. اگر می‌خواهید ظرف مدت یک یا دو روز ماکارونی را مصرف کنید، نگهداری به همراه سس را پیشنهاد می‌کنیم.

  استفاده از ماکارونی ذخیره‌شده

  اگر نیاز به ماکارونی سرد دارید، می‌توانید ماکارونی را از یخچال بیرون آورده و استفاده کنید. اگر ماکارونی شما نیاز به گرم شدن داشته باشد، می‌توانید آن را به مدت 30 تا 60 ثانیه در ظرف آب جوش بریزید تا گرم شود. لازم است توجه کنید که به هیچ وجه نباید ماکارونی را بیشتر از یک دقیقه در آب جوش قرار ندهید. سس را جداگانه گرم کنید و به پاستای خود اضافه کنید.

  اگر پاستا را به همراه سس ذخیره کرده‌اید و می‌خواهید آن را گرم کنید، بهتر است تا آن را در فر به مدت 20 دقیقه و در دمای 175 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. می‌توانید از مایکروفر نیز استفاده کنید.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید