وبلاگ

 • هشت راه حل برای تهیه پاستا خوب

  هشت راه حل برای تهیه پاستا خوب

  آیا شگردی وجود دارد که با دانستن آن بتوانیم پاستای خوشمزه‌تری بپزیم؟ این هشت مرحله برای تهیه یک پاستای جادویی است که سرآشپز آلبرتو به شما پیشنهاد می‌دهد. با دانستن و انجام این هشت مرحله از پخت و سرو پاستا لذت بیشتری خواهید برد. 

   

  ۱. برای هر ۵۰۰ گرم پاستا، ۵ پیمانه آب برای جوشیدن اضافه نموده، و وقتی آب شروع به جوشیدن کرد، ۲ قاشق بزرگ یا ۱/۴ فنجان نمک به آب اضافه کنید. 
  ۲. برای جلوگیری از چسبیدن پاستا، آنها را هم بزنید. 
  ۳. در ظرف را ببندید و اجازه دهید تا آب مجدداً بجوشد، این کار از خمیر شدن آنها جلوگیری می‌کند. 
  ۴. وقتی آب جوش آمد مجدداً در ظرف را بردارید. 
  ۵. به میزان زمان پختی که روی بسته ذکر شده است، حتما توجه کنید. راهنمایی کلی: زمانی که پاستا قابل جویدن شده باشد، تقریباً پخته شده است و شما باید ۲ یا ۳ بار یکی از آنها را امتحان نموده، تا به موقع بتوانید، آن را از روی شعله بردارید. 
  ۶. یک پیمانه از آب پاستا را، برای ترکیب سس پاستا نگهدارید، رقیق نمودن سس با این مایع معجزه می‌کند. 
  ۷. پاستا را درون آبکش بریزید، ولی آن را نشویید، شستن مانع جذب سس می‌شود. راهنمای دیگر: پاستا را فقط وقتی که باید مثل سالاد ماکارونی سرد سرو شود بشویید، چون شستن باعث اتمام پخت می‌شود. 
  ۸. پاستا را در ظرف سس گرمی که قبلا حاضر نموده‌اید بریزید، اما نباید در سس غوطه ور شود، سپس آبی که از جوشیدن پاستا قبلا نگه داشته‌اید را، اضافه نموده و اجازه دهید ۲ دقیقه دیگر هم در سس بپزد.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود
 • چه کنیم که ماکارونی بعد از طبخ خرد نشود و نرم و لطیف و بدون چسبندگی تهیه شود؟

  دقت کنید که پاستا را باید داخل آب در حال جوش بریزید.
  به آب در حال جوش کمی نمک و یک قاشق روغن اضافه کنید.
  پاستا باید به اندازه کافی در آب در حال جوش بپزد. این زمان معمولا 8 دقیقه است و روی بسته بندی پاستا درج شده است.
  ماکارونی را بلافاصله پس از آنکه درون صافی ریختید با آب سرد آبکش کنید تا لیزی آن گرفته شده و کمی هم سفت شود.

 • چرا بعد از پخت پاستا نباید روی آن آب سرد بریزیم؟

  وقتی پاستا پخت، فقط آب موجود در قابلمه را خالی کنید و هرگز روی پاستا آب نریزید! آن لایه فوق‌العاده نشاسته که روی پاستا تشکیل می‌شود، از چسبیدن سس خوشمزه شما به پاستاها جلوگیری می‌کند. فقط زمانی روی پاستای پخته آب بریزید که بخواهید از آن در یک غذای سرد استفاده کنید.

 • چه کار کنیم که پاستا حین پخت به قابلمه نچسبد؟

  برای این که پاستا به قابلمه نچسبد، به محض اضافه کردن پاستا به آب داخل قابلمه، شروع کنید به هم زدن. این کار باعث می‌شود پاستاها به هم یا به دیواره و کف قابلمه نچسبند. در طول مدت پخت هم باز گاهی پاستاها را هم بزنید.

 • چگونه پاستای مخلوط شده با سس را دوباره گرم کنیم تا مزه آن تغییر نکند؟

  یک روش جالب برای دوباره گرم کردن پاستایی که با سس مخلوط شده، استفاده از کیسه نایلونی و آب داغ است. پاستای آغشته به سس را داخل کیسه نایلونی مقاوم بریزید و مراقب باشید که در کیسه نایلونی کاملا بسته باشد. حالا مقداری آب را داخل قابلمه جوش بیاورید و کیسه نایلونی مقاوم را داخل قابلمه قرار دهید. منتظر بمانید تا پاستای شما به صورت غیرمستقیم با حرارت آب جوش گرم شود.

 • مواد معطر مانند فلفل و سیر را چگونه در پاستا بریزیم؟

  اگر در تهیه سس پاستا از موادی مثل سیر یا انواع فلفل استفاده می‌کنید، آن‌ها را مستقیم داخل قابلمه نریزید. بلکه اول آن‌ها را در روغن زیتون تفت دهید تا عطرشان آزاد شود. به این ترتیب طعم خوب این مواد در تمام غذا پخش می‌شود.

 • میزان آب مورد نیاز برای جوشاندن پاستا چقدر است؟

  به اندازه کافی آب سرد و تازه در قابلمه بریزید که وقتی پاستا شروع به پختن کرد و حجمش بیشتر شد، هنوز هم جای کافی برای آزادانه حرکت کردن در ظرف داشته باشد و بتوان آن را به راحتی هم زد. قاعده کلی این است که به ازای هر 250 گرم پاستا، 3 لیتر آب در قابلمه بریزید.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید