وبلاگ

 • پاستا دور دنیا: آلمان

  پاستا دور دنیا: آلمان


  فتوچینی با مارچوبه به شیوۀ آلمانی

  دانستی‌هایی درمورد آلمان

  آلمان پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است. یک کشور صنعتی با صنعت اتومبیل‌سازی قدیمی و موفق و کارخانه‌های فراوان اما جالب است بدانید که کشاورزی و مخصوصاً کشت گندم، سیب‌زمینی، جو، نیشکر، میوه و کلم هنوز هم نقش مهمی در اقتصاد آلمان دارد. تقریباً در نزدیکی تمام شهرهای بزرگ  آلمان مزارع و باغ‌های بزرگ سبزی و میوه وجود دارد. نکتۀ بامزه در مورد آلمان این است که سنت تزیین درخت کریسمس از آاین کشور به کشورهای دیگر رفته است. 

  تغذیه در آلمان

  خوراک آلمانی‌ها در شمال و جنوب این کشور تفاوت‌های زیادی دارد. در جنوب، مردم بیشتر نودل و پودینگ مصرف می‌کنند و مردم شمال بیشتر از مردم جنوب سیب‌زمینی می‌خورند.

  نان نقش مهمی در تغذیه مردم آلمان ایفا می‌کند و نزدیک 300 نوع نان مختلف در آلمان وجود دارد تا جایی که تقریباً در تمام وعده‌های غذایی مصرف می‌شوند.

  پاستا در آلمان

  هر فرد در آلمان سالانه 8 کیلوگرم پاستا مصرف می‌کند. مردم آلمان به رشته‌های ماکارونی و پاستای خود تخم‌مرغ و سیب‌زمینی اضافه می‌کنند و خوراک خاصی از پاستا تهیه می‌کنند که اسپاتزل نام دارد.

  فتوچینی با مارچوبه به شیوۀ آلمانی

  مواد لازم:
  یک بسته فتوچینی، مارچوبه، اسفناج، سیب‌زمینی، اسفناج، پودر موسیر، سیر، پنیر پارمیزان، خامۀ زده شده، روغن زیتون، نمک و فلفل
  .

  گوجه فرنگی‌ها و روغن زیتون را در تابه‌ای که یک کم گرم شده است بریزید و به آن نمک و فلفل اضافه کنید. اجازه بدهید با هم حدود بیست دقیقه بپزند. در ظرفی بزرگتر پاستای خود را در آب و نمک بجوشانید وقتی کمی نرم شد آن را آب بکشید و سریع رویش آب یخ بریزید ذوباره آبش را بگیرید و پاستا را کنار بگذارید.
   
  مارچوبه و اسفناج سیب‌زمینی‌ها را آب‌پز کنید. 
  در تابه‌ای دیگر که در آن یک قاشق روغن زیتون ریخته‌اید پورد موسیر و سیر له شده را دو دقیقه سرخ کنید تا کمی نرم بشوند و به آن خامۀ زده شده اضافه کنید و بگذارید روی حرارت ملایم بپزد .
   
  پاستا را به سس خامه اضافه کنید و هم بزنید.
  در ظرف سرو سبزیجات آب‌پز شده را روی پاستا بریزید و رویش پنیر پارمیزان بپاشید.

  پاستا با مارچوبۀ شما آماده است. نوش جان.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید