وبلاگ

 • پاستا دوردنیا: بلژیک

  پاستا دوردنیا: بلژیک


  دستورپخت پنه با بروکلی و بیکن مخصوص کشور بلژیک

  در این سری از پست‌های مک‌پاستا  سری می‌زنیم به پاستا و شیوۀ پخت آن در همه جای دنیا تا با عادت‌های غذایی بومی و قومی مختلف آشنا شویم. این کمک می‌کند بتوانیم هر بار پاستاهایی سالم و خوشمزه را با گوناگونی بیشتر و به شکلی متنوع‌تر تهیه کنیم. برای شروع رفتیم سراغ بلژیک. 

  جغرافیای بلژیک

  بلژیک کشوری در شمال اروپاست که مرکز آن بروکسل، مقر اصلی بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا نیز هست. بیشتر از یک سوم زمین‌ها در بلژیک زراعی هستند و در آن‌ها بیشتر از همه ذرت، سیب‌زمینی، چغندر قند، گندم و میوه کشت می‌شود. ماهی‌گیری یکی از مشاغل اصلی در این کشور است اما بخش زیادی از ماهی‌های صید شده به کشورهای اطراف بلژیک صادر می‌شوند.  

  تغذیه در بلژیک

   غذای اصلی در بلژیک گوشت و ماهی است و غذای ملی این کشور نوعی خوراک ماهیچه است که با آب گوشت و سیب‌زمینی سرخ‌شده سرو می‌شود. بلژیک به شکلاتش معروف است. و به قدری شکلات تولید می‌کند که اگر بین تمام مردم این کشور تقسیم بشود همه می‌توانند هر روز چند تکه شکلات داشته باشند.

  پاستا در بلژیک

  اولین کارخانۀ پاستا که سال 1921 در بلژیک تأسیس شده است تا امروز دارد به کارش ادامه می‌دهد. پاستا نقش مهمی در رژیم غذایی روزانۀ مردم بلژیک دارد و بیشتر با غذاهای دریایی تازه و سبزیجات سرو می‌شود. 


  آموزش پخت پنه با بروکلی و بیکن مخصوص کشور بلژیک در چهار قدم:

  مواد لازم: 
  350 گرم پنه
  یک گل کلم بروکلی
  دو قاشق غذاخوری روغن زیتون
  80 گرم کالباس یا بیکن
  دو حبه سیر
  یک قاشق غذاخوری پنیر پارمیزان
  چند تکه فلفل قرمز خشک شده

  دستورپخت
  1. پنه را همان‌طور که روی بستۀ آن نوشته شده بپزید. وقتی نیم‌پز شد، بروکلی را به آب جوشی که پاستا در آن قرار دارد اضافه کنید.
  2. بگذارید ماهی‌تابه گرم بشود کمی روغن در آن برزیزد و بیکن‌ها را در آن سرخ کنید تا برشته شود. سیر و فلفل قرمز هم اضافه کنید و بعد از اینکه کمی سیرها طلایی شدند کلش را از روی حرارت بردارید.
  3. پاستا و بروکلی را آب بکشید و آن را به تابۀ بیکن و سیر و فلفل اضافه کنید. اجازه بدهید کمی بپزد و نمک و فلفل و روغن زیتون بهش بزنید تا طعم بگیرد.
  4. بعد از اینکه پنه و بروکلی و بیکن را در ظرف کشیدید روی آن پنیر پارمیزان بپاشید.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش وجود ندارد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید