وبلاگ

 • پاستا دور دنیا: شیلی

  پاستا دور دنیا: شیلی


  دستورپخت اسپاگتی با آجیل و آووکادو

  شیلی یکی از کشورهای آمریکای جنوبی و پایتخت آن شهر سانتیاگوست. طول کشور شیلی خیلی خیلی بیشتر از عرضش است به همین دلیل تصویر این کشور روی نقشه کمی عجیب به نظر می‌رسد.
  شیلی بزرگترین صادرکنندۀ ماهی سالمون به دنیا است و غذاهای دریایی نقش خیلی زیادی در تغذیه مردم این کشور دارند. غذاهایی شیلی امروزی ترکیبی هستند از فرهنگ سنتی آمریکای لاتین و غذاهای اروپایی. ناهار اصلی‌ترین وعدۀ غذایی و ماهی، برنج، سبزیجات و گوشت از غذاهای اصلی شیلی هستند. 
  یکی از غذاهای سنتی مردم شیلی نوعی خورشت است که با ماهی، میگو و صدف درست می‌شود. در شیلی غذاهای دریایی را از یک روز قبل در لیمو و فلفل می‌خوابانند. صنعت پاستا در شیلی از سال 1898 شروع شده است. 
  مردم شیلی عاشق تنوع و نوآوری در غذاهایشان هستند و همیشه از خوراکی‌های جدید استقبال می‌کنند به همین دلیل انواع جدید پاستا با شکل‌ها و رنگ‌های متفاوت و همینطور پاستاهای غنی شده با ویتامین‌ها در این کشور خیلی پرطرفدار هستند. سالاد پاستای شیلیایی با آووکادو و آجیل خام یکی از غذاهای معروف شیلی است.


  مواد لازم:

  اسپاگتی: 1 بسته

  آووکادو: 1 عدد

  آجیل خام: 50 گرم

  روغن زیتون: 1 قاشق غذاخوری 

  سیر: 1 حبه

  نمک و فلفل


  دستورپخت: 


  آووکادو را پوست بکنید و خرد کنید و بعد در ظرف غذاساز بریزید و آن را پوره کنید. آجیل‌های خام، سیر، روغن زیتون و فلفل را هم در غذاساز بریزید تا به ترکیب نرم و یکدستی برسید. پاستا را بپزید و آب بکشید و سریع پاستا را با سس آووکادو ترکیب کنید.

   

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید