وبلاگ

 • پاستا دور دنیا: فرانسه

  پاستا دور دنیا: فرانسه


  پای اسپاگتی و پیاز فرانسوی

  تغذیه در فرانسه 

  رانسه فقط به موزه‌ها و برج ایفل و جاهای دیدنی‌ و هنرمندان و فیلسوفانش معروف نیست. تنوع غذایی مردم خوش‌خوراک فرانسه به قدری زیاد است که شاید خودشان هم در تشخیص غذاهای کشورشان به اشتباه بیفتند، چه برسد به توریست‌ها. غذاهای هر بخش از فرانسه سبک مخصوص به خودشان را دارند و از مواد اولیه تولید شده در همان بخش تهیه می‌شوند. به طور مثال، منطقه آلپ بیشتر به خاطر غذاهای گرم و بر پایه پنیرش شناخته می‌شود. غذاهای منطقه پروانس سرشار از روغن زیتون، گوجه‌فرنگی تازه و سبزیجات مختلف است. در نرماندی هم غذاها پر از کره و خامه ترش کره‌ای هستند و سیب هم نقش مهمی در برقراری تعادل غذایی آنها ایفا می‌کند. فرانسوی‌های به قدری به غذا اهمیت می‌دهند که اختصاص دادن زمان استراحت دو ساعته برای ناهار اصلاً عجیب نیست. راتاتویی، کانفی اردک، خوراک بیف فرانسوی از غذاهای معروف این کشور هستند که تهیه کردن همه‌شان وقت و مهارت زیادی لازم دارد. اما هنرمندی ذاتی فرانسوی‌ها، اسپاگتی ساده را هم به غذایی زیبا و خوش‌طعم تبدیل می‌کند. 

   

  روش پخت پای اسپاگتی و پیاز فرانسوی


  مواد لازم: 

  یک قاشق غذاخوری روغن زیتون  
  یک پیاز قرمز، نازک حلقه شده 
  دو حبه سیر
  یک قاشق چای‌خوری پودر آویشن 
  یک چهارم فنجان نان تست خرد شده 
  یک قاشق غذاخوری کره آب شده 
  دو عدد تخم مرغ 
  یک دوم فنجان پنیر پارمسان، رنده شده 
  یک فنجان شیر 
  یک قاشق غذاخوری کره جامد
  دویست و پنجاه گرم اسپاگتی 
  نمک و فلفل به اندازه دلخواه

   

  دستور پخت

  1. در یک ماهیتابه بزرگ پیازهای حلقه شده را به مدت ده دقیقه روی حرارت متوسط در روغن زیتون سرخ کنید تا پیازها حالت نیمه‌شفاف به خود بگیرند. آویشن و سیر را به پیازها اضافه کنید و اجازه دهید به همراه بقیه مواد چند دقیقه دیگر سرخ شوند. فقط به اندازه‌ای که سیرها نرم شوند و نه طلایی. در چند دقیقه پایانی، یک قاشق غذای خوری کره جامد را هم به مواد قبلی اضافه کنید. 

  2. وقتی پیازها در حال سرخ شدن هستند، اسپاگتی را در آب جوش و نمک بپزید. بعد از پخته شدن، اسپاگتی را آب‌کش کنید و به قابلمه برگردانید. مخلوط پیاز و آویشن و سیر را داخل قابلمه بریزید. 

  3. نیمی از پنیر رنده شده و نان تست خرد شده و کره آب شده را در یک قابلمه دیگر به خوبی با هم مخلوط کنید. 

  4. شیر، تخم مرغ و باقی‌مانده پنیر به اضافه نمک و فلفل را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. ترکیب حاصل را روی مخلوط پیاز و آویشن و سیر و اسپاگتی در قابلمه بریزید. حالا همه مواد را به یک ظرف مخصوص فر منتقل کنید و مخلوط نان تست خرد شده را که قبلاً آماده کرده بودید، روی همه مواد اضافه کنید. ظرف را داخل فر بگذارید که از قبل به دمای سیصد و هفتاد و پنج درجه رسیده است. تقریباً سی دقیقه منتظر بمانید. 

  5. غذای شما آماده است. حالا می‌توانید پای اسپاگتی را برش بزنید و سرو کنید. 


  شما نمی‌خواهید ببینیند فرانسوی‌ها چه طعمی را تجربه می‌کنند؟ 

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش وجود ندارد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید