وبلاگ

 • پاستا دور دنیا: پرتغال

  پاستا دور دنیا: پرتغال


  کوفتۀ سرخ شدۀ پاستا

  اطلاعات عمومی در مورد پرتغال:

  پرتغال تولیدکنندۀ طیف گسترده‌ای از محصولات کشاورزی است و یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان رب گوجه و روغن زیتون است. بلندترین پل اروپا (17 کیلومتر) در پرتغال واقع شده است و زبان پرتغالی زبان رسمی 9 کشور است.

  تغذیه در پرتغال:

  به دلیل اینکه ماهی‌گیری بخش مهمی از تاریخ پرتغال است. بخش عمده‌ای از خوراک مردم پرتغال را ماهی و غذاهای دریایی تشکیل می‌دهد.

  پاستا در پرتغال:

  پاستا میان مردم پرتغال مخصوصاً افراد جوان هر روز پرطرفدارتر می‌شود. مردم پرتغال سالانه 6/6 کیلوگرم پاستا مصرف می‌کنند. بسیاری از پاستاهای سنتی در پرتغال با ماهی، گوشت، و سبزیجات تهیه می‌شوند. در پرتغال انواع پاستاهای ریز بسیار پرطرفدار هستند. 

  مواد لازم برای کوفتۀ پاستا با ماهی سرخ شده:


  225 گرم پاستا
  ماهی اطلسی
  7 قاشق غذاخوری کره
  1 قاشق نمک و فلفل، 
  1 پیاز
  1 قاشق جعفری خشک شده
  1 قاشق روغن زیتون
  تکه های نان خشک‌شده

  دستورپخت:
  1. در ظرفی ماهی‌ها را ده دقیقه بجوشانید و آن را به دو قسمت تقسیم کنید. قطعه‌های ماهی را در کاسه قرار بدهید و روی آن‌ها کرۀ آب شده بریزید. به آرامی پاستای پخته شده را به ماهی‌ها اضافه کنید و خوب ورزشان بدهید تا به خورد هم بروند.
  2. جعفری و پیاز خرد شده را به آن اضافه کنید و همه چیز را خوب هم بزنید و به آن فلفل و کمی نمک اضافه کنید. با این مواد کوفته‌های کوچک درست کنید و بعد آن‌ها را با پشت قاشق صاف کنید.
  3. حالا داخل هر کدام نون خشک شده قرار بدهید. جمع‌شان کنید و داخل روغن داغ بیاندازید. بعد از سرخ شدن آن‌ها را روی دستمال‌کاغذی قرار بدهید تا روغن اضافی‌اش گرفته شود.

   

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید