وبلاگ

 • پاستا دور دنیا: یونان

  پاستا دور دنیا: یونان


  سرزمین غذاهای رنگارنگ

  آشپزی یونانی ترکیبی است از غذاها و نوشیدنی‌های متنوع و رنگارنگ که به سابقۀ هزاران سالۀ این کشور گره خورده است. غذاهای تازۀ یونانی، هر کدام مثل یک سفر هیجان‌انگیز در تاریخ یونان هستند. 
  شاید نام غذاها، روش‌های پخت و مواد اولیه اصلی با گذشت سال‌ها کمی تغییر کرده باشند اما با این حال نان، زیتون و روغن زیتون قرن‌هاست که پای ثابت بیشتر غذاهای یونانی هستند. یونان کشاورزان زیادی دارد که که محصولات ارگانیک گوناگونی تهیه و تولید می‌کنند. از انواع میوه‌ها، غلات، حبوبات، سبزیجات و روغن‌ها گرفته تا پنیرهای خوشمزه. اما نباید از گیاهان بومی یونان هم غافل شد. یونانی‌ها برای این سبزیجات هم کاربردهای زیادی پیدا کرده‌اند. 

  جزیره‌ها 20 درصد از کل مساحت یونان را تشکیل داده‌اند و هیچ بخشی از این کشور بیش از 90 مایل تا دریا فاصله ندارد. به همین خاطر ماهی و غذاهای دریایی هم در رژیم غذایی یونانی جایگاه ویژه‌ای دارند. گوشت بره هم در جشن‌های سنتی و تعطیلات به وفور سرو می‌شود. 

  جالب است بدانید یکی از اولین کتاب‌های آشپزی هم در یونان باستان تدوین شده که نشان می‌دهد توجه به خوراک همیشه موضوع مهمی در جامعه یونان به شماره می‌رفته. 

   پاستیتسیو یونانی (پاستا، سس گوشتی، بشامل و پنیر) یک نوع دستور پاستای یونانی را ببینید.

   

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید