وبلاگ

 • 5 اشتباه رایج در پخت پاستا

  5 اشتباه رایج در پخت پاستا


  طبخ پاستا

  آماده کردن پاستا فقط به آب جوش و ریختن پاستا در آن محدود نمی‌شود. در این امر اشتباهاتی وجود دارند که زحماتتان را بر باد می‌دهند.

  انتخاب اشتباه شکل پاستا، پاستای شما را بدشکل می‌کند

  پاستا اشکال متنوعی دارد و هر شکل با شکل دیگر متفاوت است و غالبا نمی‌شود آن‌ها را جایگزین یکدیگر کرد. شکل‌های پاستا: رشته‌های باریک (اسپاگتی)، رشته‌های پهن‌تر(فتوچینی، پاپردل)، پیچی (روتینی، ژملی)، لوله‌ای بزرگ (پنه یا ریگاتونی)، لوله‌ای y شکل (آرنجی یا صدفی). پاستاهای هم خانواده این امکان را به شما می‌دهند که بتوانید آن‌ها را کنار هم به کار ببرید.

  کم‌نمکیِ آب پاستا همه چیز را خراب می‌کند!

  بزرگترین اشتباه رایج در پختن پاستا بی‌نمک بودن یا کم‌نمک بودن آب آن است. تنها موقعیتی که می‌توانید پاستا را مزه‌دار کنید زمانی است که پاستا در حال جوشیدن در آب است. به همین دلیل آبی که پاستا را در آن می‌جوشانید باید خیلی شور باشد. مثلا برای 450 گرم پاستایی که داخل قابلمه 5-6 لیتری ریخته‌اید، یک مشت پر از نمک مناسب است. نگران زیاد شدن نمک نباشید، بیشتر این میزان نمک در آبکشی دور ریخته می‌شود.

  دلیلی برای ریختن کل آب پاستا نیست!

  زمان آبکشی پاستا کل آب آن را دور نریزید. آب پاستا چیز گرانبهایی است. احتمالا برای سس‌هایی که کمی خشک هستند مثل سس‌هایی که در آن از روغن زیتون استفاده شده یا خامه‌ای هستند، اضافه کردن مقداری از آب پاستا کمک می‌کند سس از حالت خشکی بیرون آمده و شکل نرمی پیدا کند. آب آن کمک می‌کند سس به راحتی روی غذا بنشیند و نشاسته موجود در آن نیز کمک می‌کند رشته‌های پاستا به هم نچسبند.

  اشتباه در زمان پخت مزه را تغییر می‌دهد

  برای در نظر گرفتن زمان پخت پاستا فقط به زمان نوشته شده روی بسته‌بندی آن بسنده نکنید، فاکتورهای بسیاری در پخت پاستا تاثیرگذارند: میزان حرارتی که قابلمه در خود نگه می‌دارد، اینکه بعد از ریختن پاستا در قابلمه چه مدت طول می‌کشد تا آب به جوش بیاید، قدرت و حرارت اجاق گاز و … . حواستان باشد هر گاه زمان پخت پاستا به پایان رسید (زمان درج شده در بسته‌بندی)، یک یا دو تکه پاستا را از آب بیرون آورده و بچشید. بسته به اینکه چقدر پخته شده باشد، ممکن است در صورتی که تشخیص دهید هنوز خام است لازم باشد ۳۰ ثانیه تا ۱دقیقه دیگر هم بجوشد. اما در این مدت باز هم بچشید. حواستان باشد که می‌توانید پاستا را بیشتر بپزید اما پاستای خمیر شده را دیگر نمی‌توانید به حالت اول برگردانید.

  زیاد پختن پاستا، قاتل همیشگی!

  اگر دوباره قرار است پاستا را در فر بگذارید، پس در مرحله اول آن را زیاد نپزید و قبل از آنکه کامل پخته شود از روی گاز بردارید.

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید