وبلاگ

 • 6 دلیل برای خوردن پاستا

  6 دلیل برای خوردن پاستا


  رژیم مبتنی بر غلات

  1- پاستا شما را چاق نمی‌کند

  چیزی که باعث افزایش وزن می‌شود کالری اضافی است که مصرف منظم پاستا این موضوع را به همراه ندارد. پاستا شامل انواع کربوهیدرات‌ها است و اگر با موادی که از نظر فیبر و پروتئین مانند سبزیجات تازه، حبوبات، سبزیجات و گوشت غنی هستند مخلوط شود یک رژیم متعادل و سالم می‌سازد.
   

  2- پاستا مدت زمان طولانی‌ای شما را سیر نگه می‌دارد

  با توجه به ساختار پروتئینی خمیر، پاستا دارای شاخص گلیسمی نسبتا پایینی است. شاخص گلیسمی کیفیت کربوهیدرات ها را با مقیاس هایی نظیر هضم شدن، جذب شدن و متابولیزه شدن که از 0 تا 100 است ارزیابی می کند. این بدان معنی است که یک غذای با شاخص گلیسمی پایین‌تر، آرام‌تر متابولیزه می‌شود و احساس سیری را افزایش می‌دهد: پاستا دارای مقدار GI بین 36 و 51 است (برای سیب زمینی این مقدار 87 است).

  3- پاستا تنوع بالایی دارد

  ترکیبات صحیح پاستا (80 تا 85 گرم) با سبزیجات، حبوبات، ماهی و موارد دیگر می‌تواند یک وعده غذایی خوشمزه و متعادل را فراهم کند.

  4- پاستا یک انتخاب خوب برای داشتن رژیم مبتنی بر غلات است

  با مصرف یک وعده پاستا می‌توان به دو تا چهار واحد غذایی غلات دست یافت که این امر در رژیم مدیترانه‌ای رایج است.


   

  5- پاستا برای هر شخص و رژیمی مناسب است

  علاوه بر سمولیناهای کلاسیک، می‌توان انواع دیگری مانند تخم مرغ، گندم، حبوبات غنی از پروتئین و گلوتن آزاد یافت. پاستا به آسانی می‌تواند با توجه به نیازهای رژیمی از خود سازگاری نشان دهد.

  6- به مقدار کالری در غذا اهمیت می‌دهید؟ پاستا بهترین گزینه است


  بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که تعادل مناسب بین کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها برای حفظ وزن متعادل بدن و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها یک امر ضروری است. مطالعه‌ای که در سال 2009 توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد و مرکز تحقیقات پزشکی پنینگتون انجام شده نشان می‌دهد که یک رژیم غذایی حاوی 36 تا 65 درصد کربوهیدرات برای کاهش وزن بسیار مناسب است.
   

   

 • گالری
 • پرسش متداول
 • دانلود

موردی برای نمایش وجود ندارد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

موردی برای نمایش یافت نشد.

نظر خود را در این باره ثبت کنید
alt
موارد را دوباره بررسی نمایید